ДИБАН ЄВГЕН ПАВЛОВИЧ – академік НАН України

dyban

13.12.1925 – 31.03.1996

 Доктор технічних наук (1967 р.), професор (1969 р.), академік НАН України (1992 р), заслужений діяч науки і техніки УРСР (1979 р.), лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1986 р.), премії ім. Г. Проскури АН УРСР (1977 р.).

Народився Євген Павлович 13 грудня 1925 р. в  м. Умань Черкаської області.

У 1949 р. закінчив Львівський політехнічний інститут. Трудова діяльність в Інституті технічної теплофізики НАН України: прийнятий на роботу (1949 р.), зав. відділом теплопроводності (1962-1996 рр.).

Напрямки наукової діяльності – фундаментальні дослідження теорії робочих процесів в системах теплового захисту високотемпературних двигунів, переважно газових турбін, розробка інженерних методів розрахунку цих систем, створення та впровадження високоефективних систем охолодження, а також методів і засобів вимірювання основних параметрів систем теплового захисту і двигунів. Реалізація цих напрямків забезпечувалася комплексним рішенням трьох тісно пов’язаних між собою задач:

  • Розробка, дослідження, випробування і доведення систем повітряного охолодження натурних газотурбінних і поршневих двигунів;
  • Вивчення закономірностей і механізму теплообміну та гідродинаміки в складних умовах, характерних для проточних частин газотурбінних установок і теплоенергетичного устаткування різного типу і призначення;
  • Удосконалення існуючих та розробка нових приладів і допоміжних пристроїв, необхідних для дослідження систем охолодження в лабораторних і промислових умовах.

Академік НАН України Є.П. Дибан заслужено вважається засновником всесвітньо відомої наукової школи в галузі конвективного теплообміну і теорії теплового захисту. Ним опубліковано 9 монографій, більш ніж 350 наукових статей, отримано понад 50 авторських свідоцтв про винаходи.

Широко відомі його заслуги в підготовці наукових і інженерних кадрів. Серед його учнів один член-кореспондент НАН України, 7 докторів і близько 30 кандидатів технічних наук.

У 1994 р. Є.П. Дибану було присвоєно звання доктора Honoris Causa Ченстоховського політехнічного університету (Польща).

replica Best Quality Iwc Fakes copy iwc swiss faux imitation watches high quality fake breitling watches knockoff cartier
返回顶部