Опис виконуваних і виконаних проектів
Розробка котлів
- Розроблено водогрійний водотрубний котел КВВ-2,0Гн теплопродуктивністю 2,0 МВт. Котел виготовлено, сертифіковано та впроваджено на об’єктах ОП «Кримтеплокомуненерго»
- Розроблено водогрійний водотрубний котел КВВ-1,0Гн теплопродуктивністю 1,0 МВт. Котел виготовлено, сертифіковано та впроваджено на об’єктах м. Лубни.
- Розроблено водогрійний водотрубно-димогарний котел КВВД-0,63 теплопродуктивністю 0,63 МВт. Котел виготовлено, сертифіковано та впроваджено на об’єктах м. Києва.
- Розроблено ескізний проект вогневої моделі топки з низькотемпературним киплячим шаром, виготовлена модель топки. Розробка КД та ТЗ на виготовлення котла з НТКШ потужністю 0,8 МВт.
- Розроблено: Технічне завдання на розроблення водогрійного котлоагрегату тепловою потужністю 2,0 МВт (КВ-Ф-2,0Кн) з топкою НТКШ для спалювання низькоякісного вугілля з системою уловлення і повернення золи в топку.
- Розроблено принципові положення концепції модернізації опалювальних котлів та котлоагрегатів у відповідності до направленості статей директиви №2001/80/ЄС.
Розроблення систем газоочищення
- Розроблена нова система уловлювання аерозолів з коксових батарей і установки термічної підготовки шихти. Система впроваджена на Ясенівському коксохімічному заводі «Донецьксталь».
- Розроблено аеродинамічний класифікатор полідисперсних порошкових матеріалів, що здатний з високою точністю розділити вихідний продукт на 4 фракції.
- Розроблено метод збільшення ефективності циклонних пиловловлювачів та розроблено методику розрахунку їх ефективності і енерговитрат.
Розроблення регіональних програм модернізації комунальної теплоенергетики
- Розроблена регіональна науково-технічна програма реабілітації комунальної теплоенергетики Донецької області спрямована на вирішення проблеми реабілітації, підтримки і сталого розвитку комунальної теплоенергетики ОКП «Донецьктеплокомуненерго». Затверджена і прийнята до реалізації.
- Розроблена державна програма модернізації комунальної теплоенергетики міст та областей України.
- Розроблена регіональна програма модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики Запорізької області.
- Розроблена регіональна програма модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики Житомирської області.
- Розроблена регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Вінницької області.
- Розроблена регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики міста Севастополя.
- Розроблена регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Донецької області.
- Розроблена регіональна програма модернізації систем теплопостачання Дніпропетровської області
- Розроблена регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області.
- Розроблена регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Харківської області.
- Методологічний супровід галузевих програм зниження викидів парникових газів (проекти цільових «зелених» інвестицій і проекти спільного впровадження)
2017 рік
1. Розроблена концепція застосування інженерно-технічних рішень щодо підвищення енергоефективності теплогенеруючого обладнання, що експлуатується у теплових мережах м.Суми.
2018 рік
- Проведено оцінку робочого стану об’єктів та елементів системи теплопостачання та допоміжних механізмів і обладнання, які забезпечують функціонування системи теплопостачання м. Києва.
- Проведені розрахунки енергоефективності енергогенеруючого обладнання та іншого допоміжного обладнання Сумської ТЕЦ та котельні КППВ м. Суми. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення схеми теплопостачання м. Суми, з врахуванням подальших перспективних напрямків розвитку міста.
2019 рік
- Проведені дослідження теплотехнічних та екологічних характеристик процесу спалення штучного палива.
- Розроблено багатосопловий подовий пальник з попереднім змішуванням
- Розроблено Технічне завдання на виготовлення модернізованого пальника.
- Розроблено ескізну документацію на виготовлення модернізованого подового пальника.
- Розроблено метод оптимізації процесу спалювання ТПВ:
- Розроблено методику для прямого визначення тепловиділення при спалюванні ТПВ. Сутність методики полягає в прямому спалюванні наважки ТПВ певної маси в котлі-калориметрі, розрахунковій обробці показів вимірювальних приладів і встановленні теплоти, що виділяється при спаленні одиниці маси ТПВ.
- Розроблено розрахункову модель процесу спалювання ТПВ, яка дозволяє вирішувати задачу визначення в кожному конкретному випадку необхідності спалювання додаткового палива для забезпечення можливості горіння ТПВ і заданого рівня температур в топці котла, а також дослідити вплив технологічних параметрів роботи на температурний рівень в топці котла.
- Отримані дві серії рівнянь регресії: для номінального теплового навантаження котла, що спалює ТПВ, і для стійкого зниженого навантаження, які встановлюють взаємні залежності між такими факторами як теплота згоряння ТПВ, коефіцієнт витрати повітря і температура підігріву повітря.
- Розроблено алгоритм визначення вмісту основних елементів у складі ТПВ на підставі розрахункової обробки сигналів датчиків про витрату повітря на горіння та концентрації в продуктах згорання таких компонентів як кисень, діоксид вуглецю і водяна пара в режимі безперервного моніторингу, і відповідної оптимізації витрати природного газу для підсвічування.
- Розроблено комплексну систему очищення димових газів (модернізовано установку газоочищення до опалювального твердопаливного котла) на основі розрахунків і експериментальних досліджень:
- Проведено розрахунки параметрів роботи апаратів очищення димових газів на основі систем каналів з замкнутими контурами (СКЗК).
- Проведено розрахунок ефективності уловлювання твердих частинок в апараті на основі СКЗК.
- Розроблено методику розрахунку процесу десульфуризації.
- Проведено розрахунок залежності ефективності зв’язування сірки від часу процесу десульфуризації димових газів.
- На основі проведених розрахунків та досліджень розроблено Технічне завдання та ескізну документацію на виготовлення модернізованої установки газоочищення димових газів