АПРОБАЦІЯ СУЧАСНИХ РОЗРАХУНКОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ПОТОКІВ ТА ДИМУ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ НА ДЕЯКИХ СТАНЦІЯХ КП «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН»

 Проблема. В даний час схеми роботи систем вентиляції під час пожеж на станціях метрополітену проектуються спрощеними емпіричними методами. Перевірки на натурних об’єктах із зрозумілих причин не проводяться. В таких позаштатних ситуаціях відсутність оптимальних схем евакуації людей та пожежним режимів роботи систем вентиляції може призвести до людських жертв.

Пропозиція вирішення проблеми. За допомогою розроблених 3D CFD-моделей проведено аналіз і прогнозування вентиляційних потоків та диму під час пожежі у Київському метрополітені. Для цього створювалася також модель станцій «Політехнічний інститут» та «Шулявка» для розрахунків процесів тепломасообміну та руху вентиляційних потоків повітря (чистого та задимленого) без та під час пожеж на станціях без- та з наявністю руху потягів у тунелях (рис. 1).

26-16

Рис. 1.  Схема моделі станцій та тунелів метрополітену

Попередні результати руху повітряних потоків у перегінних тунелях між станціями під час руху потягів показані на рис. 2.

26-17 26-18

 

 Рис. 2  Комп’ютерна модель руху потягів у перегінному тунелі між станціями «Шулявська» та «Політехнічний інститут»: ліворуч – старт потягу від станції; праворуч – зустрічний рух потягів у тунелі.

В якості апробації можливостей застосування таких моделей була створена модель пожежі, що сталася на станції «Осокорки» в 2013 р з урахуванням сусідніх станцій «Славутич» та «Позняки» (рис. 3-4).

26-191

Рис. 3. Комп’ютерна модель.

26-20

Рис. 4.  Фото пожежі (зліва) та моделювання пожежі (праворуч).

Розроблені комп’ютерні моделі дозволяють розраховувати та вибирати оптимальні заходи щодо протидимного захисту об’єктів метрополітену, а також при інших позаштатних ситуаціях, як на станціях метрополітену, так і в тунелях.

Публікації: Круковский, П.Г.; Перепелиця, М.С.; Єременко, С.А.; Новак, С. В. Моделювання процесу поширення диму під час пожежі на станції “Осокорки” київського метрополітену // Пожеж. безпека : Науково-виробничий журнал. – 2013/2. – N 8. – С. 29.

 

replica Best Quality Iwc Fakes copy iwc swiss faux imitation watches high quality fake breitling watches knockoff cartier
返回顶部