ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ РОЗРАХУНКОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ПОТОКІВ ТА ДИМУ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ НА ДЕЯКИХ СТАНЦІЯХ КП «КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН»

 Проблема. В даний час схеми роботи систем вентиляції під час пожеж на станціях метрополітену проектуються спрощеними емпіричними методами. Перевірки на натурних об’єктах із зрозумілих причин не проводяться. В таких позаштатних ситуаціях відсутність оптимальних схем евакуації людей та пожежних режимів роботи систем вентиляції може призвести до людських жертв.

Пропозиція вирішення проблеми. Застосування розроблених 3D CFD-моделей для аналізу і прогнозуванні вентиляційних потоків та диму під час пожежі у Київському метрополітені. Для цього створювалася модель станцій «Політехнічний інститут» та «Шулявка» для розрахунків процесів тепломасообміну та руху вентиляційних потоків повітря (чистого та задимленого) без- та під час пожеж на станціях без- та з наявністю руху потягів у тунелях (рис. а- b). Рис. с  показує моделі станцій та тунелів метрополітену у перегінному місціі між станціями «Шулявська» та «Політехнічний інститут».

Розроблені моделі були також створені і застосовані для аналізу пожежі, що сталася на станції «Осокорки» в 2013 р з урахуванням сусідніх станцій «Славутич» та «Позняки» (рис. с- d). Рис. с показує комп’ютерну модель, а рис. d  показує реальні фото пожежі на станцій «Славутич» (зліва) та моделювання пожежі (праворуч).

26-16 26-18
a b
26-191
c

 

26-20

d

Розроблені комп’ютерні моделі дозволяють розраховувати та вибирати оптимальні заходи щодо протидимного захисту об’єктів метрополітену, а також при інших позаштатних ситуаціях, як на станціях метрополітену, так і в тунелях.

Комерційна пропозиція.

Застосування комп’ютерних моделей для розрахунків прогнозів пожеж та вибору оптимальних заходів щодо протидимного захисту об’єктів метрополітену, а також при інших позаштатних ситуаціях, як на станціях метрополітену, так і в тунелях.

 Публікації: Круковский, П.Г.; Перепелиця, М.С.; Єременко, С.А.; Новак, С. В. Моделювання процесу поширення диму під час пожежі на станції “Осокорки” київського метрополітену // Пожеж. безпека : Науково-виробничий журнал. – 2013/2. – N 8. – С. 29.

返回顶部