Біографія Олени Петрівни Якимової

Олена Петрівна Якимова народилась 6 листопада 1926 р. в м. Вінниця в родині військового. У 1948 році закінчила технікум з підготовки працівників культ просвіти і була направлена на роботу в Державну публічну бібліотеку УРСР. У 1953 р. закінчила Харківський бібліотечний інститут, заочне відділення, здобувши кваліфікацію бібліотекознавця. В тому ж році почала працювати в Інституті теплоенергетики на посаді завідуючої бібліотеки.

Багато зробила для відновлення бібліотечних фондів після німецької окупації. Приймала активну участь у поверненні цінних примірників книг, яки були вивезені до Німеччині з бібліотек України, зокрема нашого Інституту. Ці примірники були з німецькими штампами.

Олена Петрівна Якимова неодноразово нагороджувалася Президією Академії наук України за досягнення в науковій діяльності Інституту. У складі наукового колективу отримала премію за розробку наукових основ засобів контролю рудничного повітря, автоматичного провітрювання шахт. У 1963 році Олена Петрівна була нагороджена медаллю за доблесну працю.

返回顶部