ЛАБОРАТОРІЯ ТЕПЛОФІЗИЧНИХ ПРОЦЕСІВ У КОТЛАХ (ТФПК)

Історія 

sigalВ 2001 році на базі лабораторії газоочистки відділу тепломасообміну, яку очолював к.т.н. Сігал О.І., був заснований відділ теплофізичних процесів у котлах (ТФПК). В період 2001-2004 рр. під науковим керівництвом Сігала О.І. було розроблено водогрійний водотрубний котел КВВ-2,0 Гн, який сертифіковано в 2003р. і рекомендовано до серійного виробництва; водогрійний водотрубно-димогарний котел КВВД-0,63, сертифікований в 2004р. і рекомендований до серійного виробництва. В 2004 р. розроблена технологія використання теплового потенціалу продуктів спалювання котлів в умовах дефіциту прісної води. За технологіями, які були розроблені відділом, були модернізовані котли, що працюють в м. Києві, м. Луганську, Донецькій області, м. Вінниці, м. Житомирі, м. Хмельницькому та АР Крим.

З 2005 р. у відділі проводяться роботи по зменшенню викидів парникових газів на енергетичних об’єктах. В 2006-2007 рр.. розроблена технологія спалювання твердих побутових відходів. З 2007 р. розробляються регіональні програми комплексної модернізації комунальної теплоенергетики України.

З 2001 р. продовжуються роботи по зниженню шкідливих викидів в атмосферу при спалюванні різних видів палив. Розроблюються системи по пиловловлюванню і газоочистки в різних галузях промисловості. Вони впроваджені на ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод», ПАТ «Слов’янські шпалери КФТП».

Розроблена нова система уловлювання аерозолів з коксових батарей і установки термічної підготовки шихти. Система впроваджена на Ясенівському коксохімічному заводі «Донецьксталь».

З 2008 р. розробляється технологія спалювання низькоякісних палив в котлах теплопродуктивністю до 3,15 МВт на базі низькотемпературного псевдозрідженого шару.

Розроблені регіональні програми модернізації комунальної теплоенергетики міст та областей України, які затверджено і прийнято до реалізації:

  • м. Севастополя,
  • м. Донецька,
  • Харківської області та міста Харкова,
  • Житомирської області,
  • Запорізької області,
  • Дніпропетровської області.

Розроблена і затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 948 «Програма модернізації систем теплопостачання на 2014-2015 роки».

Відділ щорічно з 2001 р. організує і проводить міжнародні конференції з проблем екології та експлуатації об’єктів енергетики.

 

Контакти

03680, Київ, вул. Марії Капніст, 2-а

тел.:            (044) 453-28-62

тел/факс.:    (044) 456-92-62

e-mail:         office@engecology.com

Загальна інформація

Основні напрямки діяльності

Детальні напрями діяльності

Опис виконуваних і виконаних проектів.

Основні публікації.

返回顶部