Комерційні пропозиції відділу 

ТЕХНОЛОГІЯ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УТИЛІЗАЦІЇ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ КОТЕЛЕНЬ.

Область застосування – опалювальні та опалювально-виробничі котельні.

Мета – підвищення ефективності використання палива.

Технологія передбачає два варіанти застосування: перший – нагрів води систем теплопостачання, гарячого водопостачання та для інших потреб, другий – нагрів і зволоження дуттьового повітря котельних установок. В обох випадках здійснюється глибоке охолодження газів до температур нижче точки роси подальшим осушенням (підігрівом) газів перед надходженням в димову трубу. (Патенти України № 30551А, № 45766А, № 56591А).

Переваги в порівнянні з існуючими технологіями – використання прихованої теплоти конденсації водяної пари, що міститься в димових газах. Теплоутилізаційне обладнання – малогабаритне, зручне в експлуатації та обслуговуванні.

Підвищення коефіцієнта використання палива (ККД котла) становить 7-10%. Аеродинамічний опір – 150-300 Па. Номінальна теплопродуктивність теплоутилізаційної установки визначається теплопродуктивністю котла.

Термін окупності витрат на теплоутилізацію становить 1,5-2 роки. Скорочення шкідливих викидів, що утворюються при спалюванні газу, – на 7-10%. Для варіанту зі зволоженням дуттьового повітря забезпечується додатковий екологічний ефект – концентрація оксидів азоту у вихідних газах зменшується на 40-50%.

Технологія дозволяє більш повно задовольнити потреби населення в теплоенергії і зменшити тарифи на теплоенергію.

Терміни виконання робіт інститутом від 3-6 місяців в залежності від обсягу робіт за договором.

 

ТЕХНОЛОГІЯ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УТИЛІЗАЦІЇ ТЕПЛОТИ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ГАЗОСПОЖИВАЮЧИХ ПЕЧЕЙ.

 

Область застосування – газоспоживаючі печі (скловарні, випалювальні та ін.) різних виробництв.

Мета – підвищення ефективності використання палива.

Технологія передбачає два варіанти застосування: перший – теплоутилізація димових газів з метою нагріву води систем опалення та гарячого водопостачання, другий – використання тепла димових газів для попереднього нагрівання повітря, що надходить в регенератори (рекуператори) печі на горіння. У першому випадку застосовуються водогрійні теплоутилізатори панельного та газотрубний типів. У другому варіанті використовуються повітрягрійні теплообмінники. У водогрійних газотрубних і повітрягрійних теплообмінних апаратах застосовуються труби з турбулізаторами потоку. У пропонованих теплоутилізаторах передбачена можливість очищення поверхонь нагріву від пилових відкладень.

Основна галузь впровадження – скляна промисловість, промисловість будівельних матеріалів, машинобудівна галузь. Технологія впроваджена на 11підприємствах України і 2 Російської Федерації.

Перевагами застосовуваних теплоутилізаторів у порівнянні з існуючими технічними рішеннями є можливість очищення теплообмінних поверхонь від відкладень технологічного виносу і використання теплообмінної труби з кільцевими турбулізаторами, що дозволяють інтенсифікувати теплообмін і зменшити металоємність теплообмінного обладнання в 1,5-2 рази.

Підвищення коефіцієнта використання палива складає 15-30%. Аеродинамічний опір – 500-700 Па. Номінальна теплопродуктивність теплоутилізаційної установки визначається продуктивністю печі і потребою підприємства в тепловій енергії.

Термін окупності витрат на теплоутилізація становить 0,5-1 рік.

Скорочення шкідливих викидів, що утворюються при спалюванні газу, – на 15-30%.

Технологія дозволяє зменшити собівартість продукції, що створює умови для перерозподілу доходів на користь власників та працівників промислових підприємств, а також покращує умови теплопостачання цих підприємств.

Терміни виконання робіт інститутом від 0,5 до 1 року залежно від обсягу робіт за договором.

КОГЕНЕРАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ГАЗОВИХ ДВИГУН-ГЕНЕРАТОРІВ.

Область застосування – малі теплові електростанції.

Мета – підвищення ефективності використання палива, зниження витрат на придбання електричної та теплової енергії.

Технологія передбачає комбінований процес одночасного виробництва теплової та електричної енергії в одному пристрої, що зветься когенераційна установка, на базі газових двигун-генераторів. У такій технології виробництво теплової енергії у вигляді гарячої води здійснюється за рахунок зовнішньої утилізації відхідної теплоти двигун-генераторів у відповідних теплообмінниках, в тому числі і для використання теплоти продуктів згорання (у газоводяному теплообміннику). Нагріта вода використовується в системах опалення та гарячого водопостачання. Основна галузь впровадження – підприємства широкого діапазону діяльності, що мають потребу в електричній і тепловій енергії. Підприємство, де здійснено впровадження – Гостомельський склозавод (Київська обл.).

Переваги в порівнянні з існуючими технологіями – використання для газоводяного теплообмінника профільних труб (труб з кільцевими турбулізаторами), що дозволяють інтенсифікувати теплообмін і зменшити металоємність теплообмінного обладнання в 1,5-2 рази.

Підвищення коефіцієнта використання палива складає 15-20%. Номінальна теплопродуктивність когенераційної установки визначається потребою підприємства в теплової та електричної енергії.

Термін окупності витрат становить 2-5 років.

Скорочення шкідливих викидів, що утворюються при спалюванні газу, – на 15-20%.

Технологія дозволяє більш повно задовольнити потреби підприємства в електроенергії і теплоенергії і зменшити тарифи на ці види енергії.

Терміни виконання робіт інститутом від 0,5 до 1 року залежно від обсягу робіт за договором.

返回顶部